След пет поредни мача без победа в първенството, Атлетик (Билбао) най-сетне спечели.

Това се случи с 4:1 над Кадис в мач от Ла Лига, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Въпреки кризата от последните седмици, със спечелените три точки Билбао запази живи своите шансове в борбата за европейските квоти, като към момента заема седмата позиция.

Макар и с мач повече от тимовете пред себе си, Билбао е на пет точки от четвъртото място и зона Шампионска лига.

Двубоят на "Сан Мамес" започна перфектно за домакините, които поведоха чрез ранен гол на Ойхан Сансет, преди Гонсало Ескаланте да изравни за 1:1 в 25-ата минута.

Атлетик обаче бе по-силният тим на терена и до края на полувремето заслужено поведе с 3:1, а головете вкараха Ойхан Сансет и Йерай Алварес.

В самото начало на втората част Юри Берчиче получи втори жълт картон и остави Атлетик с човек по-малко на терена, но Кадис така и не успя да се върне в мача.

До края дори падна нов гол за домакините, като Ойхан Сансет оформи своя хеттрик за крайното 4:1.