Антоан Гризман вкара петия си хеттрик в Ла Лига, за да може неговият Атлетико Мадрид да победи с 3:0 като гост Хетафе в 36-ия кръг. Двубоят гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

Френският майстор се разписа два пъти през първото полувреме и още веднъж в началото на второто, като по този начин Атлетико си гарантира мястото в Шампионска лига.

Отборът на Диего Симеоне вече има 73 точки на четвъртото място и е недостижим от петия Атлетик Билбао, който загуби гостуването си на Селта с 1:2.

За Хетафе загубата беше трета поредна в шампионата и тимът на Хосе Бордалас остава десети с 43 точки

Гризман откри резултата в 27-ата минута след супер пас на Родриго Де Пол и удар покрай вратаря. Вторият му гол дойде в 42-ата след мощен шут от малък ъгъл, а третият стана факт в 51-ата, когато Малкия принц вкара с удар между краката на вратаря.

В друг мач от снощи Кадис запази надеждите си за оцеляване след драматична победа с 1:0 като гост на Севиля.

Попадение на Серхи Гуардиола много късно в 96-ата минута означава, че "жълтите", които са 18-и, вече имат 32 точки и са на четири от спасителното 17-о място, което се държи от Майорка. До края на сезона Кадис има мачове със застрашения от изпадане Лас Палмас (37 точки) и изпадналия вече Алмерия. Майорка също ще играе с Алмерия, както и с Хетафе.

За Севиля загубата беше втора поредна след тази от Виляреал в миналия кръг, а тимът на Кике Санчес Флорес е 12-и с 41 точки.