Барселона направи грешна стъпка в Ла Лига, завършвайки наравно 1:1 като гост на Райо Валекано в мач, който проследихте пряко по MAX Sport 4 HD.

По традиция от последните години мачовете срещу "светкавиците" са истински кошмар за Барса, а всичко това се оправда и в днешния следобед.

След неубедителна първа част на каталунците, Райо сякаш заслужено се оттегли на почивка с гол аванс, който бе дело на Унай Лопес в 39-ата минута.

Все пак Барса значително подобри играта си през втората част, като след няколко доста сериозни пропуска, включително и уцелена греда, каталунците заслужено стигнаха до ремито след автогол на Флориан Лежун в 82-ата минута.

Гранада остана на дъното, посечен от свой юноша

Това обаче бе петият пореден мач срещу Райо Валекано, който Барселона не успява да спечели - включително трето последователно гостуване на "Вайекас".

Така Барса има 31 точки на третото място, като рискува да изостане на шест точки от каталунския си съсед Жирона и на четири от големия си съперник Реал (Мадрид), ако двата тима спечелят срещите си от кръга.