Барселона постигна изключителен обрат в шестия кръг на Ла Лига, за да победи с 3:2 гостуващия Селта в мач, който видяхте пряко по MAX Sport 2 HD.

Двубоят предложи огромна драма, като до 80-ата минута тимът от Виго водеше с 2:0 след много дисциплинирано представяне. Барса обаче обърна с два гола на Роберт Левандовски и един на Жоао Кансело в рамките на осем минути - между 81-ата и 89-ата.

Така Барса се върна на върха в класирането с актив от 16 точки, докато Селта загуби за четвърти път и е 17-и с 4 точки.

Отборът на Рафаел Бенитес откри резултата в 19-ата минута след прекрасна контратака, завършена от Йорген Странд Ларсен с удар по земя.

После каталунците правеха пропуск след пропуск преди да допуснат втори гол в 76-ата минута. Реализира го Анастасиос Дувикас също с удар по земя след контраатака.

Барса не се предаде и започна страхотния обрат с гол на Левандовски в 81-ата минута, като той получи пас от Жоао Феликс зад защитата и прехвърли технично вратаря.

После на сцената излезе другият Жоао - Кансело. Португалецът асистира на Левандовски за втория гол в 85-ата минута пред да сам да реализира третия в 89-ата след супер пас на Гави.

В друг мач от днес Каталуния отново празнуваше след победа на Жирона над Майорка с 5:3 в домакинство.

За победителите, които делят първото място с Барса, точни бяха Давид Лопес, Артьом Довбик от дузпа, Иван Мартин, Янхел Ерера и Савио. За гостите от Палма Ведат Муричи реализира от дузпа, а в края Андон Пратс вкара други две почетни попадения.

Поражението оставя Майорка на 15-ата позиция с пет точки.

В Памплона пък домакинът Осасуна и Севиля завършиха наравно 0:0.

Осасуна е осми със седем точки, докато андалусийци са 16-и с едва четири.