Сао Пауло оцеля в драматичен реванш във Форталеза от четвъртфиналите за Копа Судамерикана и с дузпи отива сред най-добрите 4 в турнира.

Местният Сеара спечели мача с 2:1 и след 0:1 в първия двубой се стигна до изпълненията от бялата точка, които да определят победителя. Гледахте мача по MAX Sport 4 HD.

Стивен Мендоса даде аванс на Сеара и изравни общия резултат, но Игор Винисиус изравни за гранда. В 63-ата минута Гийерме Кастильо вкара за 2:1 и при липса на правилото за гол на чужд терен, везните се изравниха.

При дузпите изпуснаха голмайсторите Кастильо и Игор за двата тима, а при 3-3 Виня и Собрал не успяха да реализират за Сеара, а Игор Гомес от гостите пропусна мачбол, но при шестото изпълнение Патрик прати Сао Пауло на полуфинал.

Пет пропуска, седем реализирани удара и триумф за по-опитния тим.

Сао Пауло ще играе срещу Атлетико Гоянензе в полуфиналите на 30 август и 6 септември. Грандът е печелил веднъж този трофей - точно преди 10 години.