Барселона успя да стигне само до равенство 3:3 срещу предпоследния в класирането на Ла Лига Гранада в домакинство, което гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

Хората на Шави отново показаха огромни проблеми в защита, макар играта им в нападение да вървеше в конкретния ден. Ламин Ямал вкара два пъти, а Левандовски един, а за Гранада точни бяха Рикард Санчес, Факундо Пелистри и Игнаси Микел. Така Барса е с актив от 51 точки на третото място, като изостава с десет на лидера Реал Мадрид и с пет на втория Жирона. Гранада остава предпоследен с 13 точки.

За каталунците мачът започна блестящо, като откриха резултата след 15 минути игра. Бившият играч на Манчестър Сити Жоао Кансело финтира бранител на съперника и центрира към далечната греда, където младият талант Ламин Ямал засече от воле от почти нулева дистанция. Гранада обаче отговори в края на първото полувреме и по-конкретно 43-ата минута. Тогава защитникът Рикард Санчес вкара със силен удар след центриране по земя на Факундо Пелистри от десния фланг.

През втората част Гранада продължи да играе силно и заслужено поведе в резултата в 60-ата минута, когато след лошо изчистване Мирто Узуни подаде на Факундо Пелистри и играещото под наем от Манчестър Юнайтед крило вкара от лесна позиция за 2:1. Барса обаче изравни само три минути по-късно. Гюндоган отклони по страхотен начин за Роберт Левандовски и той вкара по земя покрай вратаря за 2:2.

След още три минути обаче видяхме трети гол за Гранада. Центриране от левия фланг на Муса бе отклонено с глава от Игнаси Микел, за да може бившият играч на Арсенал с помощта на страничната греда да направи 3:2.  Все пак Барса измъкна равенството в 80-ата минута с технично изпълнение на младия Ямал от границата на наказателното поле.

В друг мач от днес по MAX Sport 4 HD Севиля се вдигна за впечатляваща домакинска победа с 1:0 над Атлетико Мадрид, който преди това падна със същия резултат за Купата от Билбао.

Единственото попадение днес отбеляза Исаак Ромеро в 15-ата минута и по този начин андалусийци взеха глъдка въздух, като имат 23 точки и са 16-и на шест точки от опасната зона.

Атлетико е четвърти в таблицата с 48, но тази позиция е заплашена от Билбао, който в понеденик гостува на Алмерия.

В друг мач, също по MAX Sport 4 HD, Майорка измъкна домакински успех над Райо Валекано с 2:1.

Антонио Санчес откри за играчите от Палма в 49-ата минута преди в 76-ата Алваро Гарсия да изравни за гостите. В добавеното време обаче косовският таран Ведат Муричи вкара с глава след корнер и донесе успеха за домакините.

Така те събраха актив от 23 точки и са 15-и, докато Райо е с една повече на 14-ото място.

Хетафе победи Селта с 3:2 в домакинство също по MAX Sport 4 HD.

И тук драмата беше пълна, като голове на Борха Майорал и Хайме Мата донесоха солиден аванс на мадридчани преди през втората част Йорген Странд Ларсен и Тадео Аленде да вкарат за тима на Рафа Бенитес. В 89-ата минута обаче Мата вкара втория си гол по страхотен начин с глава и донесе радост за домакинките фенове.

Хетафе вече е с 33 точки на десетото място, а играчите от Виго са 17-и с 20 точки, на три от опасната зона.