Понеделникът е време за футболни отзиви, а в нашия случай това е перфектният момент да си припомним най-красивите голове от уикенда.

Станахме свидетели на няколко прекрасни изпълнение и ще започнем с това на Алекс Беренгер, който реализира със странична ножица, за да донесе аванса на Атлетик Билбао срещу Елче.

На "Сан Мамес" нападателят откри резултата в 32-ата минута чрез странична ножица след центриране от левия фланг на Юри Берчиче. За жалост съдиите развалиха радостта от попадението, отсъждайки засада, но след разглеждане с ВАР Беренгер вече имаше право да ликува. Страхотен атлетизъм от негова страна.

Оставаме на вълна Ла Лига за срещата между Хетафе и Майорка, която завърши при резултат 1:0 за домакините, а победното попадение на Борха Майорал дойде след супер комбинация и асистенция на Гонсало Вияр. Кике Санчес Флорес успя да накара този отбор да играе красиво, въпреки критиките в миналото.

Красота имаше и на "Сиудад де Валенсия", където Леванте шокира Виляреал и победи с 2:0. Първото попадение на андалусийци беше фамозно. Дълга топка в предни позиции беше подценена от Пау Торес, а Рожер Марти импровизира по страхотен начин, за да асистира с пета на Хосе Луис Моралес, който след това вкара от малък ъгъл.

А какво да кажем за попадението на намиращия се в супер форма Жоао Феликс? Младият португалец откри резултата за Атлетико Мадрид при домакинството на Алавес с гол в стила на сънародника му Кристиано Роналдо.

Феликс получи центриране от Шиме Върсалко и сякаш за момент левитираше над тревата преди да отклони топката перфектно с глава в левия ъгъл. Двамата със Суарес вкараха по два гола за победата с 4:1.

Щипка магия имаше и в срещата между Бетис и Осасуна (4:1), макар че тя дойде при единственото попадение за гостите. В 65-ата минута Марк Бартра отклони едно центриране с глава, пращайки топката високо във въздуха, а Анте Будимир я изчака да падне и с едно докосване я насочи към вратата, въпреки че бе с гръб. Супер изпълнение, но за жалост твърде недостатъчно за отбора от Памплона.

Последният гол от Ла Лига за уикенда бе и един от най-специалните. Изпълнението на Педри от Барселона, което донесе победата срещу Севиля, може след години да се припомня често, когато халфът стана един от най-добрите в света.

Младият талант финтира по страхотен начин Иван Ракитич и Диего Карлос преди да прати топката в десния ъгъл с удар от границата на наказателното поле. Множеството повторения на гола ни помагат да осъзнаем колко е специален.

Два специални гола видяхме и от Серия "А" и по-конкретно в мача между Аталанта и Наполи. Отборът на Лучано Спалети постигна впечатляваща победа с 3:1, а попадението за 2:0 бе от най-висока класа.

Лоренцо Инсиние хвана защитата на бергамаските неподготвена с бързо изпълнение на фаул към Матео Политано, но най-трудното трябваше да свърши бившият играч на Интер и той се справи прекрасно с удар от воле почти с гръб към вратата. Изпълнението бе още по-впечатляващо и от това на Анте Будимир.

В хода на втората част Аталанта успя да стигне до 1:2 също с красив гол. Алексей Миранчук направи съвършено центриране за Мартин де Роон и нидерландецът нямаше как да насочи топката по-добре с глава в обратния ъгъл.

Завършваме с два гола от нидерландската Ередивизи, където почти всяка седмица ставаме свидетели на шедьоври.

Срещата между Твенте и ПСВ (3:3) се превърна в истински спектакъл, а най-красивият момент дойде в 53-ата минута, когато Коди Гакпо получи топката извън наказателното поле, заобиколи бранител и стреля силно в левия ъгъл на вратаря за 2:3.

В същия ден Аякс успя да триумфира при гостуването на Грьонинген, но изостана рано в резултата след супер гол на норвежеца Йорген Странд Ларсен, който завърши контраатака с блестящ удар.