Барселона доминира головете на уикенда - традиционната рубрика с много видео и шоу на maxsport.live, както го направи по убедителен начин и в неделната вечер на "Сантяго Бернабеу" в Ел Класико.

Победата с 4:0 на отбора на Шави Ернандес дойде изненадващо, но напълно заслужено. А головете на Пиер-Емерик Обамеянг (два, като вторият е в основното видео), Феран Торес (долу) и Араухо отбелязаха най-категоричния успех на Барса на този стадион от 7 години. Тогава пак бе 0:4, а на терена бе... Шави.

Извън магиите на Феран и Оба, още четири от попаденията на уикенда идват от испанската Ла Лига.

Голът на Рубен Собрино в последната секунда на последната минута за Кадис донесе безценни три точки срещу Виляреал (1:0). Той прати "жълтите" над зоната на изпадащите с 1 т. пред Майорка.

За Собрино това бе първо попадение през сезона в първенството, но може да се окаже най-важното в края на битките в Ла Лига.

Също победен бе голът на Коке във вратата на Райо Валекано в началото на второто полувреме, донесъл 1:0 за Атлетико при гостуването в мадридските предградия.

Точките са жизненоважни за шампиона, който се закрепи на четвъртото място с 4 пункта аванс пред петия Бетис.

Обърнете внимание на гола на Серхио Ескудеро за Гранада при гостуването на Алавес - струва си. Воле от движение, при центриране от корнер, с левачката под гредата!

Накрая точките бяха за неговия отбор, а с тях Гранада изплува над зоната на изпадащите и вече има 28 точки.

Левият бранител на Атлетик Юри Берчиче наниза топката под гредата в 29-ата минута на домакинството срещу Хетафе, а този гол се оказа с цената на точка за баските от Билбао.

Те остават в битката за Европа, като са осми с 41 точки, а заветното шесто място е окупирано от големия съперник Реал Сосиедад (48).

Пренасяме се на "Олимпико" в Рим, където Рома се разправи без никаква пощада с Лацио в дербито на Вечния град - 3:0.

Лоренцо Пелегрини по капитански сложи край на жертвоприношението с гол от над 25 метра от пряк свободен удар в 40-ата минута.

От трибуните доволно наблюдаваше легендарният Франческо Тоти, който бе цар на такива изпълнения, но - куриозно донякъде - никога не успя да се разпише от фаул точно срещу Лацио.

На Север, в Торино, Ювентус съвсем не на шега си марширува към титлата, въпреки че бе отписан след много слабия старт на сезона. А когато имаш магьосник като Пауло Дибала в атаката до машината Влахович, всичко е възможно.

Юве имаше и да се реваншира пред феновете за провала срещу Виляреал през седмицата в Шампионската лига.

И го направи у дома срещу Салернитана с 2:0, като Дибала сложи началото с гола си в петата минута с изящно изпълнение.

На Юг, в Неапол, Удинезе опита да сложи прът в колелата на Наполи в битката за скудетото. Жерар Деулофеу, който напоследък често се озовава в рубриката "Головете на уикенда", вкара от 20 метра с шут ниско в десния ъгъл на вратата на неаполитанците.

Те обърнаха мача до 2:1 и остават в битката на върха, но попадението на испанеца си струва да бъде видяно отново.

И за десерт от Серия А, голът на Даниеле Верде от Специя, който бе слаба утеха за гостите, разбити с 1:4 на стадиона на Сасуоло.

Но прехвърлящият удар с левачката на Верде си е класа и неслучайно мястото му е тук.

Последното попадение в класацията е на един доказан майстор - Душан Тадич вдигна Аякс за обрат срещу Фейенорд.

Той бе в основата на първия гол на Себастиан Алер, вкара втория за 2:2 (и с него влиза в класацията) от пряк свободен удар само 12 минути преди края, а после пак сърбинът даде извеждащ пас на Талиафико, който сви към Антони за победния гол - 3:2 за Аякс, който води в класирането.

А Тадич пак ще завърши сезона с двуцифрен брой попадения - вече има 10 в първенството.