Ефирът на четирите канала на MAX Sport в пореден футболен уикенд ни даде възможността да се насладим на някои страхотни голове от испанското, италианското и нидерландското първенство.

И в този понеделник ще ви предложим компилация от най-красивите изпълнения, като рекордьор бе дербито между Наполи и Фиорентина. В Неапол паднаха общо пет гола, кой от кой по-впечатляващи.

Един от най-хубавите бе последният в мача, когато Виктор Осимен вкара за 2:3. В 84-ата минута той получи дълга топка от Марио Руи и я спря перфектно на гърди. Нуждаеше се само от още едно докосване, за да я прати неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Пиетро Тарашано.

Откриващият гол в срещата също беше страхотен. Топката стигна до Джоузеф Дънкан, който меко я центрира във вратарското поле и там защитник в червено я отклони преди Нико Гонсалес да направи изпълнение подобно на това на Осимен, но от по-близка дистанция.

В 72-ата минута Фиорентина вкара най-важния гол в срещата, с който поведе с 3:1. Бразилецът Артур Кабрал върна Станислав Лоботка в първи клас, а след това с прецизен удар преодоля и Давид Оспина.

Това не беше единственият хубав гол в Серия "А". В събота Интер победи Верона с 2:0, а първото попадение в мача си заслужаваше. Иван Перишич пробяга половината терен преди да центрира към Николо Барела. Италианският халф само сложи крака си на пътя на топката и с хирургическа точност я прати под напречната греда.

В головото шоу на Чиро Имобиле при победата с 4:1 над Дженоа също имаше много красив момент. Тук обаче не става дума за някое от трите попадения на италианеца, а за това на Адам Марушич, което откри резултата. Черногорецът получи от Лукас Лейва и мина на слалом между защитниците на домакините преди да преодолее Салваторе Сиригу.

Пренасяме се към испанската Ла Лига, където още в петък станахме свидетели на супер изпълнение. Предложи ни го Дарвин Мачис от Гранада, който също откри резултата, но при загуба с 2:4 от Севиля. В 23-ата минута Мачис получи топката след добра работа на Луис Суарес и проби през центъра преди да я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на Ясин Бону.

Пренасяме се на стадиона на Кадис, където Бетис успя да постигне обрат за 2:1. Това стана възможно в 79-ата минута след прецизен удар от границата на наказателното поле от Кристиан Тейо за 1:1.

Няма как да забравим и първото попадение на Реал Мадрид при победата над Хетафе с 2:0. Тук заслугата за чудесния епизод от мача е на Винисиус, който даде съвършена асистенция с външен фалц и сложи топката на главата на Каземиро. Бразилска комбинация, която си заслужава гледане от всички възможни повторения.

Пренасяме се в град Барселона, където Еспаньол срази Селта с късно попадение на китаеца Ву Лей. В 89-ата минута той получи от Сержи Дардер и разстреля вратаря от близка дистанция, пращайки топката под гредата. Първият му гол за сезона в Ла Лига определено бе специален.

Специално бе и изпълнението на Барселона при драматичната победа с 3:2 над Леванте снощи. В 63-ата минута каталунците поведоха с 2:1 след супер пробив на Гави и подаване към Педри, който се нуждаеше само от едно докосване, за да вкара от границата на наказателното поле. Двамата влязоха като резерви и показаха, че в последните седмици без гол на Барса в компилациите трудно ще минем.

За финал се пренасяме в Ередивизи за още две красиви попадения. Първото е от "Йохан Кройф Арена" в Амстердам, където Спарта Ротердам откри резултата срещу Аякс със страховит удар на Де Кампс, който се отби и в напречната греда. Голът обаче се оказа без значение, тъй като в трети пореден мач "синовете на бога" се оказаха изоставащи и направиха обрат.

Победа постигна и големият съперник ПСВ Айндховен при домакинството си на Валвайк. В 38-ата минута защитата на гостите изчисти топка в краката на Джоуи Ферман и той също се нуждаеше от едно докосване, за да "препарира" вратаря.