Измина още един страхотен уикенд с ефира на MAX Sport, в който можехме да се наслаждаваме на три от най-големите първенства на Стария континент - Серия "А", Ла Лига и Ередивизи.

Големите шампионати по традиция носят със себе си и големи голове, като изминалите няколко дни не направиха изключение. Време е отново да селектираме най-хубавите попадения.

Започваме с испанската Ла Лига и по-конкретно - победния гол на Барса срещу Бетис, паднал късно в 95-ата минута. Неостаряващият Дани Алвеш получи топката пред наказателното поле и прати фалцово центриране към далечната греда, където друг ветеран в лицето на Жорди Алба засече по фантастичен начин, за да прати топката от воле под гредата.

Барса победи с 2:1 и така си бетонира второто място в таблицата.

Куп страхотни голове имаше и в мача между Майорка и Гранада, който завърши 6:2 в полза на гостите.

В 28-ата минута Салва Севия вкара за 1:1 със страхотен шут от дистанция, а в 55-ата минута Антонио Пуертас се разписа след техничен удар с пета.

Специално попадение имаше и при разгромната победа на Селта срещу Алавес с 4:0. В 66-ата минута Яго Аспас опита пряк свободен удар, но се получи рикошет в стената, след който той намери топката от воле, за да я прати по съвършен начин във вратата.

Пренасяме се в Барселона, където Еспаньол и Осасуна завършиха наравно 1:1, като и двете попадения си заслужаваха. Първо в 42-ата минута Кике Барха откри за гостите с техничен прехвърлящ удар, който буквално "замрази" вратаря.

В 67-ата минута Нико Меламед върна жеста със супер удар от границата на наказателното поле.

В Серия "А" също се нагледахме на красиви попадения. Две от тях бяха на Лаутаро Мартинес при победата на Интер над Емполи с 4:2.

Аржентинецът вкара с удар от воле след пас на Хакан Чалханоглу в края на първото полувреме, а във второто направи резултата 3:2 след бърза реакция при лошо изчистена топка от съперника.

А какво да кажем за попадението на сънародника му Пауло Дибала в мача срещу Джено? Голът се оказа горчив за "бианконерите" заради загуба с 1:2, но талантът от Лагуна Ларга вкара с хубаво изпълнение от границата на наказателното поле.

Специален гол вкара и Луис Алберто при победата на Лацио над Сампдория с 2:0. Испанецът мина на парад през защитата и вратаря след пас на Мануел Лазари.

В неделната вечер се насладихме на още едно хубаво попадение - това на Алесандро Флоренцо от Милан във вратата на Верона, което оформи крайния резултат за победата с 3:1.

Завършваме с гол от Нидерландия и емоционалното равенство на АЗ Алкмаар и Аякс - 2:2. В края на първото полувреме лидерите в класирането откриха резултата след далечен пас към Райън Броби, който пребори защитник, заобиколи падащата топка и след това с едно докосване прехвърли вратаря.