Севиля и Барселона не се победиха в големия мач от кръга в Испания, който гледахте по MAX Sport 4 HD.

Дербито завърши 1:1, като домакините изпуснаха шанса да се доближат до лидера Реал Мадрид на върха в класирането, а гостите - да запишат едва втората си победа навън в първенството за сезона.

А Барса бе по-близо до трите точки, след като в последните 10 минути имаше две отлични ситуации да ги вземе. Първо 17-годишният Гави с глава пропусна от чиста позиция, оставен непокрит. След това Усман Дембеле стреля фалцово в гредата - сантиметри разделиха каталунците от победата.

Севиля поведе против логиката на първото полувреме, доминирано от Барса. В 32-рата минута заучено изпълнение на корнер остави аржентинския дребосък Папу Гомес непокрит около точката за изпълнение на дузпа и той насочи прецизно по тревата голов удар - 1:0.

Гостите изравниха в 45-ата минута, когато пак корнер свърши работа. Центрирането намери уругвайския бранител Араухо, който с глава реализира за 1:1.

Второто полувреме бе на разменени атаки, но в 64-ата минута мачът се промени и Севиля трябваше да смени стратегията. Жул Кунде необяснимо хвърли топката в лицето на Жорди Алба и бе изгонен с директен червен картон. Барса натисна в края, но не стигна до гола на победата, изпускайки двата отлични шанса чрез Гави и Дембеле.

Така Севиля пропусна да намали още аванса на лидера Реал в класирането - вече са 5 в полза на "кралете" (43 срещу 38). Успех доближаваше андалусийците още повече до водача.

А Барса остава на седмо място с 28 т., на цели 15 от Реал, но само на две от четворката.

В ранния мач, отново предаван по MAX Sport 4 HD, Виляреал се развихри и разби с 5:2 гостуващия Алавес. По два гола вкараха Жерар Морено и Булей Диа, а едно попадение добави Йереми Пино. За гостите се разписаха Пере Понс и Хоселу.

Виляреал е в отлично състояние през този месец, взе сблъсъка за класиране в елиминациите като гост на Аталанта в Шампионската лига, а после навъртя три убедителни победи в първенството и една за Купата на краля.