Два късни гола на Карим Бензема донесоха победата на Реал Мадрид като гост на Еспаньол с 3:1, а вие видяхте шоуто по MAX Sport 4 HD.

Френският ас наниза своите попадения №326 и 327 с екипа на "белите", а те - както обикновено става, се оказаха ключови.

Реал поведе рано-рано с гол на Винисиус след елегантна атака през центъра и пас на Орелиен Чуамени. Но в края на първото полувреме Хоселу изравни, за да вдигне и съотборниците си, и стадиона.

Еспаньол имаше ситуации да поведе, като Тибо Куртоа - другият обичаен спасител напоследък, извади два удара от близо.

И, както правят големите отбори, гостите наказаха пропуските. Гол на Бензема бе отменен правилно за засада, но французинът не бе приключил. В 88-ата минута се появи на задната греда и вкара под носа на съперниковите бранители за 1:2.

В добавеното време вратарят на домакините Бенжамен Лекомт фаулира Дани Себайос пред наказателното поле, за което бе изгонен след намеса на ВАР. Замени го полеви играч - защитникът от Уругвай Леандро Кабрера.

Но той само се наведе и извади топката от вратата, пратена от прекия свободен удар там от Бензема - 1:3.

Мадрид стартира с три от три победи, а в тези мачове само гостува заради строителните работи по "Сантяго Бернабеу". И при тези обстоятелства, Реал пак е първи с 9 т., колкото има и Бетис.