Барселона разгроми Интер с 6:1 в Милано в среща от третия кръг на груповата фаза в младежката Шампионска лига, която можехте да гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Младите таланти на Ла Масия продължават да впечатляват с резултатност в този турнир, като те вече имат 12 попадения в три срещи след победата с 3:0 над Виктория Пилзен и равенството 3:3 срещу Байерн Мюнхен.

По този начин те повеждат в групата със седем точки, докато Интер е втори с четири. Днес изненадващо чехите победиха в Мюнхен с 2:1 и излязоха на трето място с три точки, докато Байерн остава последен с две.

Барса поведе още в петата минута, когато след изпълнение на ъглов удар с глава се разписа централният защитник Шади Рияд.

По идентичен начин точен бе и неговият колега в отбраната Пелайо Ернандес в 20-ата минута и по този начин гостите взеха солиден аванс още рано в мача.

Всичко за Интер приключи в края на полувремето, когато Франческо Станте фаулира излизащия сам срещу вратаря Виктор Барбера и получи директен червен картон. Освен това каталунците получиха дузпа и тя бе реализирана от Барбера за 3:0.

Голеадата за Ла Масия продължи през второто полувреме, като в 68-ата минута Барбера вкара втория си гол. Той реализира от лесна позиция след хубаво подаване на Алейш Гаридо.

В 78-ата минута резултатът набъбна на 5:0, когато точен бе Унай Ернандес с гол на празна врата.

Само три минути по-късно сред голмайсторите се разписа и Марк Гую с техничен прехвърлящ удар над плонжа на вратаря след асистенция на Гаридо.

В 86-ата минута Интер вкара почетно попадение, когато капитанът Алесандро Фонтанароза вкара дузпа, която бе отсъдена за фаул на Биел Висенс срещу Лука Ди Маджо.