Барселона ще играе в Шампионската лига следващия сезон. Каталунците си осигуриха място в груповата фаза на турнира на богатите след победа с 2:1 като гост на Бетис в Севиля - мач, който наблюдавахте пряко по MAX Sport 4 HD.

Фантастично воле на Жорди Алба в последната минутиа на добавеното време осигури трите точки на “блаугранас”.

През първото полувреме двата тима си размениха по една греда - съответно чрез Роналд Араухо за домакините и Гуидо Родригес за домакините. Феновете трябваше да чакат повече от 75 минути, за да видят гол, а за нещастие на привържениците на домакините той не бе за техните любимци.

Ансу Фати откри само минутка след появата си на игрището. Младият талант насочи топката в долния десен ъгъл на Клаудио Браво, който нямаше време да реагира.

Марк Бартра обаче наказа бившия си отбор три минути по-късно - в 79-ата, когато се разписа с глава за 1:1.

Невероятно воле на Жорди Алба в 94-ата минута пък подпечата успеха на Барса след прекрасен диагонален пас на Дани Алвеш.

Селта (Виго) разби последния Алавес с 4:0 след два гола на Яго Аспас, един на Тиаго Галардо и автогол на Чимо Наваро.