ФК Лос Анджелис продължава с убедителното си представяне в Западната конференция на MLS.

В мач от 33-тия кръг от редовния сезон тимът на Гарет Бейл спечели драматично с 2:1 в гостуването си на Портланд.

Двубоят бе предаван пряко по MAX Sport 3 HD.

Срещата предложи доста екшън, който бе концентриран почти изцяло през второто полувреме. Лос Анджелис успя да поведе в резултата в 51-вата минута с хубаво попадение на Карлос Вела, който се разписа с далечен удар. Основна вина за гола имаше Карлос Браво, който след това направи всичко възможно, за да се реваншира.

Първи нацели гредата след удар с глава, а след това в 81-вата минута записа асистенция за изравнителното попадение на Асприля.

Гостите се хвърлиха в отчаян финален щурм, който все пак даде резултат дълбоко в добавеното време - в 95-ата минута, когато Буанга мушна топката във вратата след рейд.

Гарет Бейл се появи в игра като резерва за победителите, които са убедителен лидер на Запад с 12 точки преднина пред втория Остин.