Аталатна и Лацио откриха 11-ия кръг в Серия "А" със зрелищно равенство 2:2 в Бергамо.

Домакините стигнаха до точката с късен гол в 94-ата минута в исторически мач за Чиро Имобиле, който изравни Силвио Пиола по голове за Лацио.

Равенството оставя Аталанта на пето място с 19 точки, а Лацио е шести с една по-малко.

Римският клуб откри резузлтата в 18-ата минута, когато удар на Данило Каталди бе спасен от вратаря, но Педро вкара с лесна доставка.

В продължението на първата част Аталанта успя да изравни благодарение на Дуван Запата, който се пребори с Адам Марушич и не пропусна срещу Пепе Рейна.

Лациалите си върнаха предимството в резултата в 74-ата минута и основен виновник отново бе Педро. Бившият играч на Рома проби по крилото и намери Чиро Имобиле, който вкара 159-ия си гол с екипа на "орлите". Така изравни Силвио Пиола на върха на голмайсторската листа в отбора.

Празникът му обаче бе развален в 94-ата минута, когато Аталанта изравни с последния удар. Мартен де Роон бе точен след късо изпълнение на ъглов удар и асистенция на Мерих Демирал.