Атлетик Билбао очаквано, макар и трудно, взе домакинството си на Елче с 2:1 на "Сан Мамес" в 30-ия кръг на Ла Лига, който можете да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Баските доминираха в хода на целия мач и заслужено триумфираха. Иняки Уилямс удари греда през първото полувреме, но в 32-ата минута след фантастично изпълнение със странична ножица Алекс Беренгер откри резултата. Първоначално бе отсъдена засада на асистента Юри Берчиче, но ВАР потвърди, че такава няма.

В 86-ата минута дойде голът на спокойствието за Билбао, когато брадатият Асиер Виялибре направи двойно с Раул Гарсия, преодоля Диего Гонсалес и след това вратаря Едгар Бадия с удар от малък ъгъл - 2:0.

В продължението на срещата Елче вкара почетен гол след дълъг пас към Хосе Ферандес, който укроти топката на гърди и бе точен за 1:2.

Така Билбао събра актив от 44 точки, но остава на осмата позиция в таблицата, като вече е само на точка от седмия Виляреал. Елче към момента не е застрашен за оставането си в елита и е 14-и с 32 точки, на шест от опасната зона.

В друг мач от кръга, който можехте да наблюдавате по MAX Sport 4 HD, Бетис срази Осасуна с категоричното 4:1 на "Бенито Виямарин".

Хуанми вкара два гола за домакините преди почивката, а в 65-ата минута Анте Будимир върна едно попадение за гостите преди в последните минути Уилям Карвальо и Алекс Морено да зарадват феновете в Севиля отново.

Така Бетис събра актив от 53 точки на петата позиция и е на една зад Барселона, който е с два мача по-малко. Осасуна е десети с 38 точки и допуска трета поредна загуба при гостувания.

В друг мач от днес Валенсия и Кадис завършиха наравно 0:0 на "Местая" при 90 минути, които феновете няма да запомнят с нищо.

Стражът на "прилепите" Мамардашвили направи едно впечатляващо спасяване през първото полувреме след удар на ветерана Алваро Негредо, но като цяло точните удари бяха кът. В продължението на срещата Хосе Мари от гостите беше изгонен с втори жълт картон.

Равенството оставя Валенсия на девета позиция с 41 точки, докато Кадис е 17-и с 28, на две от опасната зона.

Гледайте мачовете от Ла Лига пряко в ефира на MAX Sport 4 HD.