Гол от центъра украси кръга в испанската La Liga, след като нападателят на Виляреал Хосе Моралес се възползва от груба грешка в отбраната на Осасуна.

"Жълтата подводница" спечели с 3:0 като гост мача, който видяхте по MAX Sport 4 HD.

Моралес се появи като резерва на мястото на Жерар Лопес още в 35-ата минута, а отборът му водеше с 1:0 до 85-ата, когато настъпи неговият час.

Той пресираше неособено агресивно в центъра на терена, когато получи топката неочаквано от играч на съперника, а вратарят на домакините Айтор Фернандес бе излязъл напред, тъй като нямаше как да очаква такъв развой.

И Моралес го прехвърли от над 45 метра, подобно на Педро Гонсалвеш от Спортинг, който преди три дни стори подобно нещо на мача с Арсенал в Лига Европа.

Моралес добави още един гол в края и вече има впечатляващите 6 за сезона в La Liga, при само 8 двубоя като титуляр.

Точките бяха важни за Виляреал, който е шести с 41, на 7 зад местата в топ 4.

Там се е настанил Реал Сосиедад, който днес спечели с 2:0 у дома срещу Елче.

Но ситуацията на баските не е комфортна, защото петият Бетис не се отказва да ги преследва. Гол на Борха Иглесиас днес донесе домакинско 1:0 над Майорка, а вие видяхте и този двубой по MAX Sport 4 HD.

С 45 точки Бетис не е далеч от Реал Сосиедад и не изпусна от поглед четвъртата позиция.

В горещ сблъсък на дъното Хетафе взе безценно 2:0 у дома над Севиля с попадения на Мунир в 50-ата минута и Енес Юнал в добавеното време.

И този двубой вървеше в канала, който се е превърнал в дом на испанската La Liga у нас.

Тимът от мадридското предградие събра 29 точки и се измъкна от тройката изпадащи с победата, като прати там намиращия се в ужасно състояние спящ великан Валенсия (26).

Алмерия също има 26 точки, а Елче е обречен с 13.