Виляреал и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 2:2 в мач от Ла Лига, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Двубоят бе белязан от изключителен гол още в 11-ата минута, когато Анхел Кореа вкара от центъра.

Нападателят на "дюшекчиите" видя, че вратарят на Виляреал е напуснал вратата си и с шут от 49,9 метра прониза неговата врата.

Този невероятен миг обаче не бе достатъчен за Атлетико, защото шампионите допуснаха обрат. Първо Виляреал изпусна дузпа, а голът от нейната добавка бе отменен, защото ВАР помогна на реферът да види, че топката е вкарана с ръка.

Все пак Пау Торес изравни до края на полувремето, а в 58-ата минута Алберто Морено донесе пълния обрат на домакините.

Атлетико обаче успя да се спаси от загубата в 67-ата минута, когато Джофри Кондогбия с шут от границата на наказателното поле изравни.

Така Унай Емери все още няма победа над Атлетико на Чоло Симеоне в кариерата си. Аржентинският спец пък има най-много равенства в кариерата си начело на "дюшекчиите" точно срещу Емери - 7 от 12 двубоя.

Атлетико заема четвъртата позиция с 33 точки, докато Виляреал е осми с 29.