Милан направи грешна стъпка и завърши наравно 1:1 в домакинството си на Салернитана, което наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

По този начин "росонерите" изпуснаха много ценни две точки в битката за топ 4, която продължава да е все така ожесточена.

Докато Наполи отброява кръговете до подпечатването на своята титла, то четири тима са сериозно замесени в битка за три места.

Интер е втори с 50 точки, Лацио има 49, Милан пропусна да излезе на второто място и е четвърти с 48, докато Рома е пети с 47.

Днес гол на Оливие Жиру в самия край на полувремето не се оказа достатъчен за Милан, който след поражението от Фиорентина, сега не успя да бие и Салернитана.

Французинът се разписа с глава за трети път от началото на годината. Стори го след центриране от корнер и даде аванс на своя тим в добавеното време на първата част.

В самото начало на втората част обаче Салернитана изравни чрез Булай Диа и така успя да окрадне точка от "Сан Сиро".

Милан имаше достатъчно шансове да вкара нов и победен гол, но Гийермо Очоа за пореден мач бе невероятен на вратата на Салерниата, а в един случай и играч на "росонерите" с ръка спаси сигурен гол в полза на своя тим.