Интер е полуфиналист за Купата на Италия.

"Нерадзурите", които са актуалният носител на трофея, се класираха сред най-добрите четири след победа с 1:0 над Аталанта в мач, който беше излъчен пряко по MAX Sport 3 HD.

Така Интер за четвърти пореден път е на полуфинал в турнира, а там ще очаква победителя от срещата между Лацио и Ювентус.

Другият полуфинал пък ще бъде определен след два сблъсъка, които ще може да наблюдавате по MAX Sport 3 HD днес. Това са Фиорентина - Торино от 19 часа и Рома - Кремонезе от 22 часа.

Иначе Интер заслужи продължаването си напред с гол на Матео Дармиан в 57-ата минута.

Тогава бранителят се освободи около границата на наказателното поле и с отличен удар с левия крак насочи по перфектен начин топката в десния ъгъл на вратата.

С това той донесе успеха на Интер и полуфинал за Купата, където на този етап изглежда реалната цел за трофей за тима на Симоне Индзаги, защото макар и втори в класирането, "нерадзурите" изостават сериозно от първото място в Serie A.