В разгара на осминафиналните двубои на световното първенство в Катар, пак ще ви върнем към клубния футбол и магията на Шампионската лига. Докато чакаме да научим кои ще бъдат четвъртфиналистите на Мондиала, ще обърнем внимание и на втората порция най-зрелищни двубой от най-популярния турнир в играта на Стария континент.

Годината на Макс: Най-зрелищните дуели в Шампионска лига (видео)

Срещата от груповата фаза този сезон между Бенфика и Ювентус се превърна в модерна класика, след като на 25 октомври на "Луж" в Лисабон двата тима си отбелязаха общо седем гола! Вихрушката започна от Антонио Силва, извел своите напред в 17-ата минута, но Мойс Кийн върна Юве в играта за 1:1 в 21-ата минута. След това обаче Жоао Марио от дузпа, както и Рафа Силва на два пъти от игра изстреляха "орлите" напред с 4:1 до 50-ата минута. Аркадиуш Милик и Уестън Маккени все пак върнаха капка надежда за гостите с два късни гола, които обаче не бяха достатъчни и Бенфика ликува с 4:3.

По-рано през годината португалците отново бяха въвлечени в голов спектакъл, но този път срещу Ливърпул в четвъртфиналите на турнира. При гостуването си на "Анфийлд" във втория мач те имаха нужда от голове, след като бяха отстъпили с 1:3 в първия двубой, но Ибрахима Конате даде ранен аванс на мърсисайдци преди Гонсало Рамос да изравни. След това обаче Фирмино уби надеждата на гостите с два гола между 55-ата и 65-ата минута, а Роман Яремчук и бъдещия играч на Ливърпул Даруин Нунес оформиха крайния резултат 3:3.

"Червените" от Мърсисайд са участници и в следващия мач от избраните, но този път не бяха в ролята на победители и през настоящия сезон се сблъскаха с мощта на Наполи. Италианците разбиха селекцията на Юрген Клоп с 4:1 след два гола на Пьотр Желински и по един на Андре-Франк Замбо Ангуиса и Джовани Симеоне. Почетното попадение за англичаните бе дело на Луис Диас.

Абсолютният хегемон в турнира, Реал (Мадрид), също присъства и във втората част на класацията. Просто няма как, като този път "кралете" започват с осминафиналния успех срещу Пари Сен Жермен с 3:1 през миналия сезон. Французите бяха взели първия мач с 1:0, но хеттрик на Карим Бензема ги отчая на "Сантиаго Бернабеу", където почетвното попадение бе дело на Килиан Мбапе.

Реал стигна до финала, отстранявайки Манчестър Сити в полуфиналите с общ резултат 6:5 и след поражение с 3:4 в първия мач. И в реванша Сити поведе чрез Рияд Марез, но Родриго вкара в последната минута и в добавеното време, за да направи резултата 2:1 и да прати мача в продължение, където от дузпа Карим Бензема окончателно подписа присъдата на англичаните - 3:1. Гейм, сет и мач за Мадрид.

И за финал - големият финал на отминалия сезон, завършил с поредния триумф на Реал (Мадрид) в Шампионската лига. 1:0 за "белите" в Париж, като шампионското попадение бе дело на Винисиус след около час игра и осигури на испанците триумф №14 в турнира.