Кристиано Роналдо отбеляза поредния си гол в Шампионската лига през сезона, като благодарение на него, както и на първото попадение на Джейдън Санчо с екипа на Манчестър Юнайтед, англичаните си осигуриха европейски футбол и през 2022 година. “Червените дяволи” пречупиха Виляреал с 2:0 като гост в дебютния мач на Майкъл Карик начело на тима, а по този начин се класираха за осминафиналите в най-силния турнир на континента.

Двубоят наблюдавахте пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

Гостите от Англия стигнаха до победата противно на случващото се през по-голямата част на двубоя на “Ел Мадригал”, в който Виляреал контролираше играта и имаше множество добри възможности, които обаче така и не успя да материализира. Заслуга за това имаше и Давид де Хеа, който на няколко пъти показа голямата си класа с прекрасни спасявания.

Роналдо поведе Юнайтед напред в 78-ата минута, когато с чудесен прехвърлящ удар не остави шансове на Херонимо Руй, който от своя страна бе спасил всички шутове към вратата си до момента - 1:0.

Джейдън Санчо приключи всичко в последната минута на редовното време. Тогава звездното лятно попълнение на манчестърци отбеляза първия си гол за клуба, насочвайки топката с огромна сила точно под гредата за 2:0.

С тези три точки Манчестър продължава да води в група F и има актив от 10 начело на класирането, както и вече гарантирано място в осминафиналите, докато “жълтата подводница” е на второ място с три по-малко кръг преди края.