Белгийският Гент е първият четвъртфиналист в Лигата на конференциите. Това стана факт след победа с 4:1 като гост на Истанбул Башакшехир, като по този начин гостите продължават напред към следващата фаза с общ резултат 5:2.

Срещата гледахте по MAX Sport 3 HD.

Триумфът стана факт след рекордно бърз хеттрик от страна на Гифт Орбан. Нигерийският нападател на гостите вкара три пъти в рамките на 3:34 минути, с което постави нов рекорд в европейските клубни турнири - никой не е вкарвал три гола по-бързо от него.

20-годишният африканец бе точен в 31-ата, 32-ата и 34-ата минута, като благодарение на светкавичните му попадения Гент поведе с 3:0.

В 37-ата минута Юго Кайперс вкара и четвърти гол, като вече всичко изглеждаше предрешено.

Почетното попадение за турския тим бе дело на резервата Аднан Янузай. Някогашната надежда на Манчестър Юнайтед се разписа две минути преди края на редовното време, за да оформи крайния резултат на стадион "Фатих Терим" в турския мегаполис.