Дженаро Гатузо дебютира с победа начело на новия си отбор Валенсия, като "прилепите" надвиха с 1:0 новака Жирона на "Местая". По традиция мачовете от Ла Лига можете да гледате пряко по MAX Sport 4 HD.

Точно изпълнена дузпа на Карлос Солер в продължението на първата част се оказа единственото попадение, а през почти цялата втора домакините играха с човек по-малко заради червен картон на Ерай Кюмарт.

Стартът е позитивен за Гатузо, който не забрави да напомни за чепатия си характер и още при дебюта си получи жълт картон заради оспорване на съдийско решение.

Дузпата за Валенсия в края на полувремето бе отсъдена след пряк свободен удар на новото попълнение Сами Кастийехо, който прати топката в ръката на Валери Фернандес, който бе част от стената. Солер за пореден път показа, че е безпощаден от наказателните удари. Това беше 16-ото му точно изпълнение в Ла Лига.

Кюмарт усложни ситуацията на своите в 52-ата минута, когато си изкара директен червен картон след грубо влизане срещу Валентин Кастеянос. Все пак до края Валенсия удържа аванса си и дори бе близо до вкарване на второ попадение.

Реал Сосиедад започна с победа сезона, като надделя с 1:0 при гостуването си на Кадис на "Естадио Нуево Мирандия".

Единственото попадение в срещата реализира младият японец Такефуса Кубо, който бе привлечен през това лято от Реал Мадрид срещу 6,5 милиона евро.

Дебютантът Кубо се разписа в 24-ата минута с удар от воле след супер асистенция на Микел Мерино.

Кадис имаше само една добра възможност да изравни резултата, но пропуск през първото полувреме направи Фали Хименес.

През втората част Сосиедад имаше шансове да вкара гола на успокоението. Две страхотни намеси обаче направи вратарят Йеремияс Ледесма след удари на Диего Рико и Мохамед Чо.

В следващия кръг Кадис гостува на Осасуна, а баските приемат Барселона.