Флуминензе победи Алианса Лима с 3:2 в последен мач от Група "А" на турнира Копа Либертадорес, който гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

По този начин ноителят на трофея убедително спечели своята група, събирайки 14 от общо възможните 18 точки.

Безпроблемно класиране към осминафиналите за Флу, който се е прицелил към втори пореден трофей от надпреварата.

И докато мачът нямаше особено значение за бразилците, то гостите от Перу се нуждаеха от победа, за да продължат напред, като на да пъти успяваха да повеждат в резултата.

Именно при резултат 1:0 за Алианса завърши първата част на мача, но втората стартира с шеметни минути, в които видяхме три попадения в рамките на пет минути.

Кено изравни за Флуминензе, преди Алианса отново да излезе напред още със следващата атака чрез Серна.

Но водачеството на гостите продължи твърде кратко, защото Марсело вкара за 2:2.

И докато Алианса се опитваше да вкара трети победен гол, то това сториха домакините от Флуминензе, като в 81-ата минута точен бе Джон Кенеди.

Така от тази група "А" към осминафиналите продължават Флуминензе и чилийският Коло Коло, а парагвайският Серо Портеньо ще продължи във втория по сила турнир Копа Судамерикана. За Алианса остана последното място.

Головата машина на Фламенго отново подлуди "Маракана"