Фламенго взе изключително важен аванс от 2:0 при гостуването на Коринтианс в първи четвъртфинал за Копа Либертадорес. Изумителен гол на уругваеца Джордан де Араскаета даде аванс на гостите в претъпкания и много шумен "Арена Коринтианс" в 37-ата минута.

А поредният "дежурен" гол на Габи Барбоса оформи крайния резултат. Деветката на "Менго" вече има 28 попадения в 45 мача в този турнир, който очевидно си е негова собственост.

Габигол е осми във вечната ранглиста на надпреварата, а е все още едва на 25 години. Ако остане да играе в Южна Америка и не избере някоя оферта от Европа, вероятно до няколко сезона ще е втори (там сега е уругваецът Фернандо Морена с 37 попадения).

Виж, да достигне вечния лидер Алберто Спенсер (Еквадор) ще е трудна задача - той има 54 гола в Либертадорес.

Реваншът е на 10 август на "Маракана", а Фламенго очевидно се е устремил към трети финал в последните 4 години. Спечели един и загуби един (миналия сезон от Палмейрас).

Победителят от тази двойка ще срещне аржентински съперник. Първият четвъртфинал Велес - Тайерес де Кордоба е в четвъртък от 03:30 часа и ще го гледате по MAX Sport 3 HD.

По същото време утре сутрин MAX Sport 4 HD ще излъчи първата среща от този етап между Атлетико Минейро и Палмейрас, пак бразилско дерби.

Последната четвъртфинална двойка е Атлетико Паранаензе (Бразилия) - Естудиантес (Аржентина).