Фламенго отново се забавлява на "Маракана" и довърши работата си срещу Коринтианс на реванша от четвъртфиналите на Копа Либертадорес. Грандът от Рио победи с 1:0, а общият резултат 3:0 праща напред "червено-черните". Те търсят трети пореден финал в турнира, след като спечелиха и загубиха по един в предходните две издания на надпреварата.

В мача, който видяхте по MAX Sport 4 HD, Педро вкара в 52-рата минута, завършвайки отлична атака отляво на уругваеца Даниел де Араскаета, който му пусна топката с външен фалц. Същият Педро опита със задна ножица по-рано в мача, а гостите имаха две златни възможности да открият и да намалят изоставането от 0:2, което имаха след домакинския първи мач.

На полуфинал Фламенго чака победителя от аржентинския сблъсък между Тайерес (Кордоба) и Велес Сарсфийлд, които ще играят своя реванш в четвъртък сутринта в 03:30 часа българско време (по MAX Sport 3 HD).

Първият мач завърши 3:2 за Велес, който ще гостува утре сутрин.

Другите четвъртфинални дуели са:

Бразилската битка Палмейрас - Атлетико Минейро (2:2 в първия мач), реванш в четвъртък от 03:30 часа по MAX Sport 4 HD и Естудиантес (Аржентина) - Атлетико Паранаензе (Бразилия).

Там първият мач завърши 0:0, а ревашът е в петък сутринта от 03:30 часа по MAX Sport 4 HD.

Победителите от тези двойки се срещат в другия полуфинал.