Голове №2 и №3 за сезона на Душан Влахович донесоха трите точки на Фиорентина при гостуването на Аталанта в Бергамо. "Виолетовите" спечелиха с 2:1, като и трите попадения в срещата дойдоха след изпълнение на дузпи, като за Виола това бе втора победа в три мача досега през кампанията.

Всъщност все пак имаше и попадение от игра, но то бе отменено след консултация с ВАР. В 13-ата минута Берат Джимсити откри за Аталанта, но консултацията показа, че Дуван Сапата е опитал да играе с топката и е бил в засада, като така е повлиял на ситуацията.

ВАР се намеси пак след тридесетина минути, когато Йоаким Меле игра с ръка, а Влахович откри резултата от бялата точка - 1:0 за гостите.

Неуспелият голмайстор Джимсити направи втора дузпа в началото на второто полувреме, а Влахович отново не сбърка.

Дуван Сапата пък намали от 11 метра в 64-ата минута, оформяйки крайния резултат.

Мачовете от италианската Серия "А" наблюдавайте в каналите на MAX Sport HD.