Фиорентина победи Наполи с 3:2 в неделното дерби на италианската Серия “А”. Така “виолетовите” за втори път през сезона печелят гостуване в Неапол (направиха го и в турнира за Купата на страната) - за последно това бе правено от Лацио през сезон 2014/2015.

Двата тима категорично изпълниха очакванията, предоставяйки зрелищен двубой, изпълнен с кой от кой по-aтрактивни голове. Срещата гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Гостите удариха първи, след като Николас Гонсалес се разписа с красиво воле от малка дистанция, за да открие резултата след близо 30 минути футбол. Преди това Виктор Осимен бе вкарал, но попадението не бе зачетено заради засада.

Комбинация между Осимен и Дрис Мертенс доведе до изравнителен гол за домакините в 58-ата минута, когато белгийското крило отбеляза за 1:1. Голмайсторът Гонсалес асистира на Нанитамо Иконе в 66-ата минута, за да се стигне до 2:1 в полза на Виола след шут ниско по тревата.

Две минути по-късно гол на Чъки Лосано бе отменен заради засада, а още четири по-късно Артур Кабрал подпечата победата на гостите. Бразилецът прати на земята Станислав Лоботка, след което с удар в далечния ъгъл направи 3:1.

В 84-ата минута Осимен вкара вероятно най-красивото попадение в мача, след като овладя дълъг пас на гърди и заби топката точно под гредата за втория гол за неаполитанците.

С днешния резултат Наполи прави крачка назад в битката за върха и остава трети с 66 точки, като Интер и Милан, които са съответно втори и първи съответно с 67 и също 66, имат и по един мач по-малко. Фиорентина е седми с 53 точки.