Фиорентина елиминира Наполи от Купата на Италия и продължава напред към четвъртфиналите на надпреварата. Двубоят в Неапол бе истинска корида, която завърши след 120 минути игра с победа за “Виола” с 5:2, както и с трима изгонени футболисти.

Mачът наблюдавахте директно по MAX Sport 3 HD.

Гостите откриха резултата в 41-ата минута, когато Душан Влахович отбеляза поредния си гол през сезона, но Дрис Мертенс възстанови равенството само три минути след тов. В допълнителното време на първата част Фиорентина остана и с човек по-малко след директен червен картон на вратаря Бартоломей Драговски, който фаулира извън наказателното поле Елиф Елмаз.

Кристиано Бираги отново изведе гостуващия тим напоред - в 57-ата минута, а между 84-ата и 93-ата Наполи остана с двама по-малко - Ирвинг Лосано и Фабиан Руис бяха изгонени.

В 95-ата минута обаче домакините нанесоха своя удар и изравниха, след като Андреа Петаня отбеляза за 2:2 и прати мача в продължения.

Там численото преимущество на Фиорентина си каза думата и голове на Лоренцо Венути, Кщищоф Пьонтек и Юсеф Малех сложиха точка на спора.