В преследване на европейска слава, отборът на Рома изигра пореден неубедителен мач в Serie A, в който не успя да победи.

Видяхте в прякото предаване по MAX Sport 3 HD как "вълците" завършиха наравно 2:2 със Салернитана.

Така вече шест поредни мача Рома няма победа в първенството, като единственото позитивно нещо в този ужасен период е, че "вълците" вършат своята работа на международната сцена и са финалист в турнира Лига Европа.

Ужасната серия означава, че до голяма степен надеждите на Рома за европейско участие през следващия сезон са свързани с триумф в Лига Европа, който директно ще ги прати в Шампионска лига.

Разбира се, Рома все още има своите теоритични шансове в Serie A, още повече с новото наказание за Ювентус, но при оставащи само два кръга, изглежда "вълците" трудно ще успеят да се преборят за топ 4.

За каузата на "вълците" не помогна и днешното представяне срещу играещия само и единствено за своята чест тим на Салернитана, който е на 14-ата позиция.

Гостите от Салерно на два пъти успяваха да поведат в резултата. Първият път още в 12-ата позиция чрез опитния Антонио Кандрева, който с радостта си не пропусна да покаже, че е бивш играч на градския съперник Лацио.

В самото начало на втората част Стефан Ел Шараауи успя да изравни, но седем минути по-късно Булай Диа отново изведе Салернитана напред.

Все пак "вълците" се втурнаха в атака в търсене поне на изравняване, а то дойде с гол на Неманя Матич в 83-ата минута.