Фейенорд спечели един от потенциално най-трудните си мачове до края на сезона и успя да скъси с две точки изоставането си от върха.

В мач от Eredivisie, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD, грандът от Ротердам спечели гостуването си на Аз Алмкаар с 1:0.

Мач, който противопоставяше втория и четвъртия в класирането и предвещаваше битка и зрелище.

Битка в Алкмаар имаше, но голът бе само един, а той падна още в шестата минута на двубоя.

След заучено положение от пряк свободен удар, топката срещна страничния стълб на вратата на АЗ, за да се върне в Матс Виефер, който вкара гол, оказал се и победен в мача.

Така Фейенорд по отличен начин се възползва от вчерашното реми в дербито между ПСВ и Аякс, скъсявайки две точки от изоставането си до върха, което обаче остава все така сериозно.