Интер победи Кремонезе като гост с 2:1 в среща от 20-ия кръг на Серия "А", която можехте да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

"Нерадзурите" влязоха в мача след изненадващото поражение от Емполи преди пет дни и реагираха подобаващо, като двете попадения реализира нападателят Лаутаро Мартинес.

Отборът на Симоне Индзаги доминираше в началните минути и изпълни шест поредни ъглови удара, но Кремонезе изненадващо поведе с фантастичен гол на Давиде Окереке от границата на наказателното поле в 11-ата минута.

Удар от воле на Един Джеко при още един корнер в 21-ата минута беше спасен от вратаря на домакините, но Лаутаро направи лесна добавка, за да изравни - 1:1.

Лаутаро направи два пропуска до края на полувремето, но успя да донесе победата на гостите в 65-ата минута. Отново в основата на попадението бе Джеко, който този път изведе своя колега в атаката. Последва удар и щастлив рикошет в бранител, но Интер заслужаваше да води.

С тази победа Интер събра 40 точки и излезе поне временно на втората позиция, на две зад Милан. Кремонезе остава последен без нито една победа и с актив от осем точки.