Aталанта си осигури първото място в група "D" и директно място за осминафиналите в турнира Лига Европа.

В мач, който ви показахме пряко по MAX Sport 3 HD, тъмът от Бергамо завърши наравно 1:1 с португалския Спортинг (Лисабон).

Реми с цената на победа, защото то бе достатъчно на италианците за първото място в групата, което е изключително ценно, защото означава един елиминационен кръг по-малко и място директно на осминафиналите.

Аталанта има актив от 11 точки, три повече от Спортинг, но заради предимството си в директните двубои, независимо от изходите на последните мачове, бергамаските не могат да бъдат изпреварени от своя португалски съперник.

А в основната на тази скъпоценна точка бе Джанлука Скамака, който в 23-ата минута откри резултата с фамозно изпълнение.

Той отправи мощен удар от дистанция, който неспасяемо влетя в португалската врата за 1:0.

Аталанта продължаваше да има предимство и направи няколко пропуска, а най-фрапиращият бе именно на Скамака, който осанал сам срещу вратаря с цялото време на света, не успя да уцели вратата и да се разпише от наглед елементарна ситуация.

А този пропуск веднага бе наказан от Спортинг, защото след чудесна контраатака Маркъс Едуардс успя да изравни в 58-ата минута.

Този гол се оказа решителен и за Спортинг, защото от Австрия пристигнаха чудесни новини. Там местният Щурм Грац изненадващо загуби с 0:1 от полския Раков, което означаваше, че "лъвовете" от Лисабон ще продължат напред като втори тим от тази група.