Тами Ейбрахам се превърна във вторият англичанин, който вкарва гол в римското дерби. Нападателят бе в основата на успеха на Рома с 3:0 срещу големия градски съперник Лацио, а попадението го нареди до Пол Гаскойн, който бе вкарал за “сините” през 1992 година.

Мачът набюдавахте по MAX Sport 3 HD.

Ейбрахам откри още в 56-ата секунда, с което стана автор на най-бързото попадение в цялата история на този сблъсък.

Вторият му гол падна в 22-ата минута, като това бе петнадесетото шампионатно попадение за английското острие този сезон. Така Ейбрахам изравни най-доброто си постижение, което датираше от сезон 2019/2020, когато играеше за Челси.

От началото на 2022 година единствено Роберт Левандовски (12) е вкарал повече голове от Ейбрахам (9) в петте големи първенства на континента.

Дибала и Влахович донесоха поредна победа на Ювентус

Капитанът Лoренцо Пелегрини реши всичко в 40-ата минута с прекрасно изпълнение от свободен удар, с което прати топката в мрежата на Стракоша.

“Вълците” изпревариха “орлите” в класирането с победата си днес. Те вече са пети с 51 точки, докато Лацио е позиция назад с 49.