Сезонът в Италия завърши, а новият е на повече от месец разстояние, но спомените от видяното по терените в Serie A в каналите на MAX Sport са живи.

Милан стана шампион след 11 години, Рома на Моуриньо загатна за старт на нещо значимо, Ювентус преболедува раздялата с Роналдо...

Един българин също бе част от първенството, което със сигурност e в топ 3 на най-силните в Европа - Петко Христов игра за Специя.

Maxsport.live ви връща към най-доброто от сезона с попаденията, избирани за №1 на всеки отделен месец от него.

Ето ги головете на сезона в Серия "А": Шедьовърът на Кейта Бладе

Време е да видим попадение №1 на декември, а то е с щипка магия от Южна Америка.

Ако кажем, че Ювентус не стартира добре сезона, ще е мек израз за това, което се случваше с гранда до ноември. Загуби, ремита... Юве дори бе далеч от четворката.

Но през декември дойде първата победна серия, а тя започна с един гол директно от корнер. Колумбиецът Хуан Куадрадо го вкара в деветата минута на домакинството срещу Дженоа, а в края Пауло Дибала оформи крайния резултат - 2:0.

Очаквайте и най-красивите голове на следващите месеци от сезона, на maxsport.live.

Ето ги головете на сезона в Serie A: Кандрева е вечен като Генуезкия фар

Ето ги головете на сезона в Serie A: Римско бижу в дъжда на "Бентегоди"

Ето ги головете на сезона в Serie A: Ракетата на Муриел