Сезонът в Италия завърши, а новият е на повече от месец разстояние, но спомените от видяното по терените в Serie A в каналите на MAX Sport са живи.

Милан стана шампион след 11 години, Рома на Моуриньо загатна за старт на нещо значимо, Ювентус преболедува раздялата с Роналдо...

Един българин също бе част от първенството, което със сигурност e в топ 3 на най-силните в Европа - Петко Христов игра за Специя.

Maxsport.live ви връща към най-доброто от сезона с попаденията, избирани за №1 на всеки отделен месец от него.

Ето ги головете на сезона в Серия "А": Нов месец, същият Лоренцо

Номер №1 през април е едно от многото прекрасни изпълнения на Иван Перишич с екипа на Интер, дошло обаче в един разочароващ мач, който имаше решителна роля за изпуснатата титла от "нерадзурите".

Голът на хърватина падна в третата минута на гостуването на Болоня, с който Интер успя да стигне до търсения ранен аванс.

Перишич получи пас край флагчето за изпълнение на корнер. Хърватинът се завъртя перфектно, направи двойно подаване с Барела, промуши топката между краката на бранител, за да я нагоди на безпощадния си ляв крак, с който я прати неспасяемо във вратата.

Невероятен гол в разгара на битката за титлата, но той остана в сянката на една вратарска издънка, коствала точките за Интер от този мач, който бе спечелен с 2:1 от Болоня.

По ирония на съдбата 10 минути преди края именно Перишич изпълни тъч в собствената си половина, недалеч от мястото, където започна пробивът за невероянит му гол.

Хърватинът върна топката към своя вратар Йонут Раду, който по абсолютно нелеп начин не успя да изчисти, а зад него Никола Сансоне довкара така или иначе влизащата във вратата топка. Гол, който в крайна сметка подари титлата на Милан.

Ето ги головете на сезона в Серия "А": Украинско торпедо

Ето ги головете на сезона в Серия "А": Капитан Фантастик Пелегрини

Ето ги головете на сезона в Серия "А": Колумбийски фокус от Куадрадо

Ето ги головете на сезона в Серия "А": Шедьовърът на Кейта Бладе

Ето ги головете на сезона в Serie A: Кандрева е вечен като Генуезкия фар

Ето ги головете на сезона в Serie A: Римско бижу в дъжда на "Бентегоди"

Ето ги головете на сезона в Serie A: Ракетата на Муриел