Барселона и Еспаньол завършиха наравно 1:1 в градското дерби от 15-ия кръг на Ла Лига, което можехте да проследите пряко по MAX Sport 4 HD.

Двубоят, който традиционно е много напрегнат, този път беше изнервен до връхната си точка заради съдията Антонио Матео Лаос, който направи всичко възможно да е главно действащо лице.

Маркос Алонсо още в седмата минута даде аванс на домакините преди Хоселу да изравни от дузпа в 73-ата минута. След това съответно Жорди Алба от Барса и Винисиус Соуса от Еспаньол бяха изгонени с червени картони, а друг червен картон на Леандро Кабрера беше отменен с ВАР.

Точката е първа за Еспаньол на "Камп Ноу" от 2009 година, а попадението им е първо на този стадион от 2016 година. С този резултат "папагалчетата" прекъснаха дълготрайна негативна серия в гостуванията си в дербито.

Барса откри резултата в седмата минута, когато след центриране от корнер трима играчи на тима играха с глава. Първо Левандовски отклони преди това да направи и Андреас Кристенсен, а накрая Алонсо прати топката във вратата.

Барселона продължи да натиска, но последователно Ансу Фати, Жорди Алба и Рафиня направиха пропуски, като Алваро Фернандес имаше важна роля пасивът да остане от един гол.

През втората част Еспаньол погледна към вратата на съперника и в 71-ата минута получи дузпа, след като Хоселу беше настъпен от Маркос Алонсо. Потърпевшият изпълни хладнокръвно от бялата точка и бе точен за 1:1.

След това Лаос изнерви мача до червено. Първо изгони Жорди Алба с втори жълт картон заради реплика, а след това и Винисиус Соуса заради нарушение. Малко след това изгони и Кабрера от гостите заради ритник в главата на Роберт Левандовски. След разглеждане с ВАР обаче отмени последното решение.

Барса натисна в последните минути и Фернандес направи супер спасяване след удар с глава на Кристенсен. В 9-минутното добавено време и Левандовски имаше шанс да донесе победата на домакините, но се получи рикошет и топката прелетя встрани.

Така Барса си върна първото място в класирането с 38 точки, но вече води на Реал Мадрид само по голова разлика. Еспаньол продължава да е само с две победи от началото на сезона и е 16-и с 13 точки.