Кошмарите за Ювентус от началото на сезона в Серия "А" продължават.

След ремите с Удинезе и напускането на Кристиано Роналдо, сега "бианконерите" допуснаха шокираща загуба от Емполи у дома.

Юве отстъпи с 0:1, което си е истински шок, защото не бе губил от този съперник от 1999-а.

Така кошмарния старт при завръщането на Масимилиано Алегри е факт, докато скромният Емполи празнува своя исторически успех, първи на Юве през новия век.

Победният гол вкара крилото Леонардо Манкусо. Играч, преминал през Юве преди четири сезона, но така и не записал минути с "чернобялата" фланелка.

В 21-ата минута топката достигна малко щастливо до него, защото съотборникът му Байрами всъщност се опита да отправи удар, но Манкусо успя да спре немощният му опит и от около три метра да вкара топката във вратата.

В кръга в Италия най-впечатляващ бе мача на Лацио. "Орлите" се развихриха и вкараха шест гола, разбивайки скромния Специя с 6:1.

За гостите в 60-ата минута се появи националът Петко Христов. Тогава резултатът вече бе 1:4 и особена интриха в мача нямаше.

Над всички на "Олимпико" бе Чиро Имобиле, който успя да наниже хеттрик само в рамките на първото полувреме.

Фиорентина надви Торино с 2:1, докато Аталанта и Болоня завършиха при нулево равенство.