Манчестър Сити е новият шампион на Европа след победа над Интер във финала на Шампионската лига в Истанбул - 1:0.

Видяхте най-чакания мач в клубния футбол по MAX Sport 3 HD.

Испанецът Родри вкара единствения гол в 66-ата минута, въпреки че до този момент първенецът на Англия изобщо не можеше да напипа ритъм в играта си и съперникът контролираше по-умело събитията на терена.

Но халфът вкара от границата на наказателното поле след пробив и подаване на Бернардо Силва, за да позлати отбора си с третия трофей, затвърдил требъла. Сити е шампион на страната си и носител на Купата на ФА, а с победата тази вечер в Истанбул стана едва втори английски тим, който постига златния хеттрик.

Снимка: Getty Images

Драмата бе пълна в края, когато на два пъти топката просто не пожела да влезе във вратата на английския отбор след удари на Федерико ди Марко и Ромелу Лукаку, за да остане мрежата на Сити "суха".

Но това бе вечер, в която съдбата бе решила, че Интер няма да вкара и няма да победи.

А може би го заслужаваше, или поне направи достатъчно, за да не падне в редовното време и да докара нещата до продължения.

Отборът на Симоне Индзаги стартира нахакано, напук на фаворизирането на противника, пресираше смело, опитваше да играе на контраатака и почти не допусна опасности пред вратата си до почивката. Сити страдаше, изглеждаше пренапрегнат, а и загуби Кевин де Бройне след 35 минути заради травма, а с излизането на белгиеца креативността на "гражданите" съвсем спадна.

След почивката Сити пое нещата по-здраво в ръцете си, а голът вдигна темпото и нивото на драматизъм във финала, който до този момент в никакъв случай не бе класика.

Интер реагира и минути след допуснатото попадение Ди Марко уцели гредата с глава, а добавката му бе спряна пред голлинията от съотборника Лукаку.

В 89-ата минута самият Ромелу стреля с глава и голът изглеждаше сигурен, но Едерсон някак спаси от няколко метра, за да отчая Интер.

Сити е за първи път в своята история шампион на Европа, вече е притежател и на требъл, а Пеп Гуардиола става първият треньор, който го е правил с два клуба (има такова постижение и с Барселона).