Олимпия Асунсион победи Серо Портеньо в парагвайското дерби от груповата фаза на Копа Либертадорес, което можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Олимпия триумфира с 1:0 като гост в последен мач от Група "G" на надпреварата. Преди срещата гостите бяха на три точки зад своя съперник в класирането и се нуждаеха да го победят с повече от един гол, за да изравнят точките и да са с по-добра голова разлика.

Мачът започна супер за тях и те поведоха още в десетата минута с попадение на Фернандо Кардосо, но не успяха да постигнат повече.

Вместо това Серо Портеньо имаше шанс да изравни в края, когато получи дузпа, но Клаудио Акино я изпусна. Все пак домакините продължават напред като втори в групата, а същото важи и за лидерът Колон Санта Фе от Аржентина.

Интересно беше и в Копа Судамерикана. Пряко по MAX Sport 3 HD можехте да наблюдавате битката между Индепендиенте и Сеара, която завърши с победа 2:0 за гостите от Бразилия.

Срещата беше без значение за класирането напред, тъй като и двата отбора си бяха осигурили излизането от групата. Бразилците я завършват с шест победи от шест мача и само един допуснат гол, докато Индепендиенте е с 12 точки.

Точни за Сеара бяха Родриго Линдосо в края на първото полувреме и Стивън Мендоса в края на второто.

Сеара е петият бразилски отбор, който се класира за елиминациите след Сао Пауло, Атлетико Гоянензе, Интернасионал и Сантош.