Новак Джокович, големият фаворит за титлата на турнира в Астана от категория ATP 500, продължи към полуфиналите без да загуби сет. Надпреварата можете да наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD.

Сърбинът надделя над Карен Хачанов с 6:4, 6:3 в мач, който продължи час и половина и по този начин е само на две крачки от трофея.

Двубоят беше много любопитен и от високо качество, като световният №7 направи ранен пробив и поведе с 3:0, но след това руснакът показа, че няма да се предаде и се върна в резултата с три поредни гейма. При 5:4 Джокович направи нов пробив и взе първата част. Във втората сърбинът изпусна възможност да пробие при 1:0, но го направи още при следващия сервис гейм на своя съперник. След това затвърди за 4:1 и там някъде стана ясно, че ще е крайният победител. Хачанов не успя да затрудни подаването му и мачът логично приключи при 6:3.

Това бе осма поредна победа за Ноле в това съперничество и общо девета в десет мача. Двамата се изправиха за трети път през тази година, след като сърбинът надделя още в Абу Даби и Белград.

В четвъртфиналите Новак ще играе с най-добрия руски тенисист Даниил Медведев, като това ще е първа среща помежду им през тази година. Световният №4 не остави никакви шансове на Роберто Баутиста Агут от Испания след 6:1, 6:1 за час игра на централния корт.

Все пак руско присъствие на полуфиналите ще има, тъй като Андрей Рубльов беше безапелационен срещу французина Адриан Манарино и го победи с 6:1, 6:2 в сблъсък, който продължи само 57 минути.

Световният №9 взе реванш за загубата от този съперник на турнира в Москва през миналата година.

Утре той ще играе с не кой да е, а Стефанос Циципас, който се справи със съпротивата на Хуберт Хуркач - 7:6(8), 6:3 след час и 43 минути игра.

Това беше общо десети сблъсък между тези двама съперници, като победата за Стефанос е осма.