Монреал Импакт победи Чикаго Файър с 3:2 в среща от 31-ия кръг на редовния сезон в американката Мейджър лийг сокър, която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Резултатът затвърди тенденцията при двата отбора. Канадският тим продължава да впечатлява и е втори в Източната конференция с 56 точки, на седем зад лидера Филаделфия, но и на шест пред третия Ню Йорк Ред Булс.

За Чикаго на Станислав Иванов проблемите продължават с общо 14-а загуба през сезона и 12-о място с 35 точки. Място в плейофите изглежда все по-трудно, като разликата с последното седмо място в тях към момента е шест точки.

Монреал поведе в резултата в 21-ата минута, когато след опит за удар Кей Камара отклони топката и я прати във вратата. Нападателят от Сиера Леоне вкара и втори гол осем минути по-късно. Той се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле. В 39-ата минута Джердан Шакири от дузпа намали изоставането на гостите, за да може пет минути по-късно Монреал отново да поведе с две попадения аванс. Случи се след гол на Закари Бро-Гияр. В 57-ата минута Шакири отново вкара от бялата точка за крайното 2:3. Станислав Иванов и този път не беше включен в групата за Файър.

В друг мач, който можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD, петият в Западната конференция Минесота и лидерът Лос Анджелис завършиха наравно 1:1.

Брент Калман откри за Минесота в края на първата част, а в средата на втората Карлос Вела оформи крайния резултат.