Интер спечели с 3:2 срещу Аталанта и така със сигурност ще завърши сред първите четири отбора в крайното класиране в Серия "А".

Победата на "нерадзурите" дойде след два светкавични гола в рамките на първите три минути, а благодарение на успеха домакините вече няма как да бъдат настигнати от съперника си от Бергамо, който е пети и изостава на осем точки кръг преди края. Футболистите на Симоне Индзаги засега са втори, а Лацио е трети и с мач по-малко.

Ромелу Лукаку бе точен още в 39-ата секунда, а две минути по-късно Николо Барела удвои. За първи път от 82 години Интер отбелязва два пъти в рамките на първите три минути в шампионатен мач.

Лошо изчистване на топката позволи на Марио Пашалич да намали за гостите в 36-ата минута, а петнадесетина минути преди края Лаутаро Мартинес направи 3:1.

В първата минута на продължението обаче Аталанта пак намали - този път чрез Луис Муриел и съживи интригата, но нямаше време за повече.

Tорино също записа успех - 4:0 като гост на Специя и така остави домакините намесени в битката за оцеляване. Автогол на Пжемислав Вишнески откри резултата, а после точни бяха Самуеле Рики, Иван Илич и Ян Карамох.