Лас Палмас победи драматично Валенсия с 2:0 в късния мач от съботната програма в испанската Ла лига. Головете паднаха след 89-ата минута, а вие видяхте целия екшън по MAX Sport 4 HD.

Гостите имаха по-добрите положения в мача и трябваше да водят в резултата, но футболът има своите закони. Един от тях е... знаете какво става, когато не вкараш.

И домакините дочакаха момента си.

Могъщ Реал приземи хита Жирона и си капарира титлата

В 89-ата минута Алекс Суарес някак провря топката с глава между бранителите и край вратаря на Валенсия Гиорги Мамардашвили. Грузинецът можеше да се намеси по-убедително, но допусна гола.

А в петата минута на добавеното време вече изцяло негова бе вината, че не успя да спре центриране отляво и топката остана в краката на Марк Кардона за 2:0.

С победата тимът от Канарските острови изпреварва Валенсия в класирането. Двата отбора са с равен актив от точки - по 35, на осмо и девето място, но Лас Палмас е с пет гола по-добра голова разлика.