Милан спечели срещу Верона с 3:1, като два късни гола на Рафаел Леао (85 и 89 минути) дадоха победата на росонерите пред пълния "Сан Сиро". Видяхте мача по MAX Sport 3 HD.

Успехът нямаше значение за класирането на бившия вече шампион, който си бе осигурил място в топ 4 кръг преди края. Но дойде като емоционално и подходящо сбогуване със Златан Ибрахимович, за когото се знаеше, че повече няма да носи екипа на Милан.

Не се знаеше обаче това, което Ибра обяви на терена след края - че спира и с футбола, не само с периода си при "червено-черните". Шведската легенда се сбогува с феновете и обяви край на невероятната си кариера, в която спечели 34 трофея.

Златан носи екипите на Малмьо, Аякс, Интер, Милан и Ювентус, ПСЖ, Барселона, Манчестър Юнайтед и ЛА Галакси зад Океана. На 41 години, това лудо футболно пътешествие завършва.

Двата гола на Леао също така означаваха, че Верона ще трябва да играе бараж за оцеляване. Реми стигаше на гостите, защото късна дузпа, вкарана от Пауло Дибала за Рома, даде победата на "вълците" с 2:1 срещу Специя.

И така тимът от Верона щеше да има точка повече от конкурента, с което да оцелее, ако не бе допуснал двете късни попадения. А сега ще играе допълнителен мач срещу него за оставане при равен актив.

Ювентус спечели последния си мач от един ужасно труден и странен сезон - 1:0 като гост на Удинезе. Федерико Киеза вкара победно в 68-ата минута.