Интер победи новака Емполи с 2:0 в мач от италианската Serie A, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

След две поредни издънки в първенството, шампионите успяха да се върнат на победния път и да продължат с преследването на лидерите Милан и Наполи.

Удинезе и Верона поделиха точките

"Нерадзурите" изиграха силен мач при гостуването си в областта Тоскана, като това 2:0 бе най-малкото, с което Емполи се размина.

Интер поведе в 34-ата минута, когато Алексис Санчес се отчете с гениално центриране, завършено с глава от Данил Дамброзио.

В началото на втората част домакините останаха с човек по-малко заради червения картон на Самуеле Ричи, а малко по-късно Федерико Димарко реши всичко с втори гол.

Така Интер събра 21 точки от 10 кръга, като е със седем пункта зад лидера Милан и с пет за Наполи, който обаче има и мач по-малко.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD, на победния път се върна и Лацио.

"Римските орли" надвиха Фиорентина с 1:0, благодарение на гола на Педро в 52-ата минута.

Така Лацио продължи да редува силен със слаб мач, като запази тенденцията да печели срещу тимовете от горната част на таблицата и да губи от тези в дъното.