Отборът на Севиля продължава да няма победа на своя "Рамон Санчес Писхуан" и след седмото си домакинство за сезона.

Андалусийците загубиха с 1:2 от Реал Сосиедад в мач от 14-ия кръг на Ла Лига, който наблюдавахте в ефира на MAX Sport 4 HD.

Това само затвърди ужасяващата есен за тима, който ще посрещне паузата за Мондиала в Катар като един от четирите най-слаби отбора в подреждането.

Към момента Севиля е 17-и с 11 точки, колкото имат и намиращите се зад него Селта и Кадис, които обаче имат и мач по-малко.

Днешната трагедия за севилци бе белязана от два червени картона още през първата част, които до голяма степен предначертаха изхода на мача.

Но дори и при числено равенство на терена, Реал Сосиедад откри чрез Александър Сьорлот, а в следващите 14 минути двама играчи на домакините напуснаха терена по идентичен начин.

Първо Иван Ракитич, а послед Танги Нианзу получиха жълти картони, но след сигнал от ВАР наказанието им бе променено на червен картон.

С двама човека повече Браис Мендес покачи на 2:0 за гостите, а макар Севиля да върна един гол до почивката, сензация не последва.

И докато Севиля се мъчи на дъното на класирането, то Реал Сосиедад временно се изкачи до третата позиция със своите 26 точки.