Арсенал не срещна трудности в домакинството си на Бодьо/Глимт от групите на Лига Европа, което наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

"Артилеристите" победиха с 3:0 норвежците, които през миналия сезон бяха една от големите сензации на Стария континент.

В мача, в който лидерът във Висшата лига даде почивка на някои от основните си играчи, всичко бе решено само в рамките на четири минути в средата на първата част.

Именно тогава паднаха първите две попадения за домакините, след което бе трудно да повярваме, че Бодьо може да сътвори сензация.

Първо се разписа Едуард Нкетиа, който в 23-ата минута бе на точното място, за да довкара отбилия се от гредата удар на Тиърни.

Четири минути по-късно във вратата на Бодьо се разписа и централният бранител Роб Холдин с глава.

В самия край на мача Фабио Виейра оформи крайното 3:0, подпечатвайки класическия успех за домакините.

Така Арсенал спечели и втория си мач в турнира и има пълен актив от шест точки, докато ПСВ Айндховен и Бодьо/Глимт имат по четири.

Арсенал и ПСВ са с мач по-малко, защото срещата помежду им в Лондон бе отложена заради смъртта на кралица Елизабет Втора.